Обираємо тканину для постільної білизни
Сон — один з найважливіших фізіологічних процесів в житті людини. Він допомагає нам відпочити після важкого дня, набратися сил для наступного. Тому під час сну важливо відчувати себе найбільш комфортно. А що допомагає нам зробити нічне марення найбільш приємними? Звичайно ж — постільна білизна!
Віді волокна
Перш за все необхідно розрізняти віді волокон, використовуваних у виробництві постільної білизни. Основною помилкою при покупці постільного комплекту є впевненість в тому, що якщо ми купуємо упаковку з ліпленням «Ситець» — це дає нам гарантію натуральності матеріалів, які використовуються у виготовленні комплекту. Це не так.
Порада: при купівлі білизни читайте склад тканини на упаковці, тоді ви на 100%, будете впевнені в якості продукції.
Найбільш часто на ринку зустрічаються такі волокна:
- бавовна;
- льон;
- шовк;
- бамбук.
Поговоримо докладніше про кожен.
Бавовна
Бавовняне волокно дуже цінується у покупців, так як воно добре пропускає повітря, за ним легко доглядати, воно довговічне і при всіх його плюсах у нього демократична ціна. Однак якщо ваш вибір припав на більш дешеві матеріали, тоді не дивуйтеся, що наволочка незабаром може порватися або не вмістити в собі вашу улюблену подушку. Чим дорожча бавовняна нитка, тим менше вона зношується і дає усадку.
Льон
Ще один популярний тип волокна. Більш того, за ним закріпився статус міцного матеріалу. Навіть після багаторазового прання матеріал не втрачає свого лиску, а стає тільки м\'якшим і ніжнішим. Завдяки своїм властивостям льон добре пропускає кисень. Влітку під лляним підодіяльником не жарко спати, адже коли ви до нього торкаєтесь, він злегка прохолодний. А взимку такий матеріал зможе зігріти вас навіть у найлютіші морози.
Шовк
Це дорозі волокно, але його цінність полягає в розкоші. У фільмах, де показують дорогі будинки, на ліжку завжди лежати шовкові простирадла. Вони приємні тілу. При цьому шовк досить міцний, звичайно, якщо він гарної якості, однак вимагає до себе певної уваги і догляду. І хоча деякі люди відмовляються від покупки тканин з такого роду матеріалів, списуючи все на вартість, в глибині душі кожен з нас хоч раз мріяв полежати на шовкових простирадлах!
Порада: щоб шовкова білизна не втрачала свої якості і зовнішній вигляд, доглядайте за нею згідно з інструкцією на упаковці, а краще зверніться в пральню, де вам не лише акуратно її виперуть, а й пропрасують на спеціальному обладнанні, яке не зашкодить волокнам.
Бамбук
Ще один матеріал, який стає все більш популярними. На такій білизні не тільки приємно спати, вона ще і екологічно чиста, і гіпоалергенна. За м'якістю не поступається бавовні, а по зносостійкості льону. Так що це гідна альтернатива!
Синтетика
Полотно з синтетичного волокна не користується великою популярністю, так як погано пропускає повітря і спати на такій білизні не комфортно. Увісні можна прокинутися в холодному поту, більше того, не зігрітися, так як теплопровідність теж мінімальна. А якщо ви купили різнокольорові простирадла яскравих кольорів, не потрібно дивуватися тому, що вся палітру вранці виявиться на вашій шкірі. Завдяки своїм властивостям, описаним вище, синтетика відмінно линяє.
Однак додавання синтетичного волокна тканини з натуральних матеріалів зробить їх більш міцними. Тому не варто боятися мінімального вмісту штучних матеріалів у складі.
Віді тканин
Тканинне полотно буває абсолютно різним. Все залежить від типу плетіння. Сатин — це не матеріал, а певним чином сплетені волокна в цілісне полотно. Які віді полотна бувають?
- сатин;
- бязь;
- перкаль;
- ситець;
- батист.
- Та інші.
Розберемо кожну тканину докладніше, щоб було зрозуміло, яка з них буде краще і довше служити, за якою найлегше доглядати, а спати приємніше.
Сатин
За своєю структурою він чимось нагадує шовк. Робиться він за допомогою подвійного плетіння тонкої бавовняної або змішаної нитки. Саме такий спосіб дозволяє простирадлу бути міцним, при цьому не втрачаючи ніжної структури і гладкості. Доглядати за таким полотном просто, воно витримує багатразове прання, а легко прасується.
Порада: у виборі між сатином або шовком, якщо основним фактором для вас є ціна і спосіб догляду — краще вибрати перший варіант. Він дешевше, а доглядати за сатином простіше.
Бязь
Один з видів тканини, який зустрічається на полицях магазинів найчастіше. Практично у кожного вдома є комплект постільної білизни з бязі. Однак вона не відрізняється гарною якістю і досить швидко зношується. Чому ж так відбувається? Справа в тому, що для виготовлення бязі використовується досить дешева, не надто міцна бавовняна нитка, яка сплетена пробачимо чином. Тому на простирадлі можна знайте то невеликі ущільнення, то і зовсім «лісіну».
Перкаль
Такі тканини рекомендується використовувати для подушок з пір\'я або пуху. Плетіння перкаль настільки щільне, що здатне не пропустити жодної пір\'їнки. Відповідно тканина може витримати багаторазове прання.
Ситець
Популярна тканина, яка використовується у виготовленні постільної білизни. Її перевагою є легкість — вона практично не відчувається на тілі. Однак у ситцю є недолік — прасувати його досить складно.
Порада: щоб було простіше відпрасувати ситцеве простирадло, використовуйте праску з відпарювачем або прасуйте полотно за допомогою вологої тканини.
Батист
Також користується популярністю серед споживачів. Це найкраща тканина для любителів легких матеріалів. Батист дозволяє зображати на собі дрібні деталі за рахунок особливого плетіння ниток. Це дає можливість дизайнерам постільної білизни розгулятися і зробити його дуже барвистим і ошатним! Однак постільна білизна з батіста досить швидко зношується, тому її, як правило, купують для гостей або урочистих ситуацій.
Ранфорс
Вид бавовняної тканини, яка досить щільна і, при цьому, дуже гладка на дотик. Досягається такий результат завдяки спеціальному увазі плетіння. Однак недоліком цього виду тканини є те, що після прання вона відразу ж сідає. Тому попит невеликий.
Ще кілька видів
У наші дні все більшою популярністю починають користуватися нестандартні рішення для постільної білизни. Наприклад, попит набирають такі види, як:
- Махрова тканина. Її краще купувати для зимової пори року. Вона дуже приємна до тіла і досить тепла. Постільна білизна і ковдра дуже легко прасується і довго служать своєму господареві.
- Мікрофібра. Досить новий матеріал для використання в якості постільної білизни. Вона добре вбирає вологу і пропускає повітря. Легко прасується і догляд за нею не складі труднощів. Є тільки один мінус: мікрофібра досить «чіпкий» матеріал, тому, якщо у вас є подряпини на шкірі, ви відразу ж відчуєте, що зачепили нею за простирадло.
Що ж вибрати
Повертаючись до нашого головного питання про вибір постільної білизни, можна сказати одне: все залежить від ваших уподобань і смаків. Альо можна виділити кілька факторів:
- Найбільш міцною постільною білизною буде та, в якоій використовуються товсті бавовняні нитки, льон або бамбук.
- Сатин і шовк приємні на дотик і досить міцні, відмінності тільки в ціні і способу догляду.
- Якщо ви користуєтеся пуховими подушками та ковдрами — купуйте перкаль — вона не дозволить пір\'їнкам бий вас вночі.
- А якщо ви полюбляєте легкі простирадла, тоді ваш вибір: бязь або ситець. Однак пам\'ятайте, що міцність у них досить низька, тому комплект доведеться міняти досить часто.
- Для чого потрібен наматрацник і як правильно його зверни?
- Порівняння наповнювачів: як обрати зручну подушку?